Jan Kubr

Pravý čas

In Uncategorized on December 20, 2006 at 23:23

Je to pro mě ten pravý čas na to začít vlastní podnikání. Náklady na založení internetové společnosti jsou minimální. Počítejte se mnou: infrastrukturní software: zdarma, konektivita: téměř zdarma, hostování serveru: levné. Vše co potřebujete, je čas tu aplikaci vytvořit. Ale používajíc Ruby on Rails, to co dřív trvalo dny, mám udělané za pár hodin. Názory to, jestli je aktuálně ideální čas na to začít podnikat na Internetu se různí, na bodech výše se ale myslím shodne většina. Ale jsou i méně obecné důvody, proč je to pro mě ten pravý čas.

Ačkoliv jsem na studenta měl slušné příjmy, žil jsem celkem skromný život. Hlavní důvod byl, že jsem všechny peníze utratil za cestování.. Nejsem zvyklý na to cítit se jako ten správný dospělý s důležitým “skutečným” zaměstnáním s potřebou dokazovat si to zvyšováním životní úrovně a trochou předvádění. Tj., můžu žít na míchaných vajíčkách ještě o chvíli déle. Nemám rodinu, kterou bych musel živit. Jsem mladý, bláhový a plný ideálů. Myslím si, že člověk může dosáhnout všeho, pokud opravdu chce. A já chci.

A když to dopadne špatně, když zjistím, že moje nápady jsou nesmysly a vytvořený software nestojí za nic? Bude to skvělá zkušenost. Bude to skvělá výhoda na trhu práce (alespoň u firem, kde bych rád pracoval) a vlastně ano, pořád mám ještě ten titul, že. (Doufejme, že do té doby někdo vytvoří firmu, kterou se snažím vytvořit teď..)

Jsem bláhový, že to dělám, byl bych bláhovější, kdybych to nedělal.

%d bloggers like this: